Jestem familiologiem, kryminologiem i trenerem metod relaksacyjnych. Posiadam kwalifikacje pedagogiczne. Od kilku lat zagłębiam się w tematyce mindfulness i medytacji, staram się wplatać te wyjątkowe wartości w życie moje i mojej rodziny. Przeszłam 8-tygodniowy kurs MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction). Uczestniczyłam w warsztatach obejmujących zagadnienia nauczania uważności dzieci oraz kursach: arteterapii, bajkoterapii, integracji sensorycznej i zaburzeń przetwarzania sensorycznego oraz pedagogiki M. Montessori. Jestem także certyfikowanym trenerem Treningu Zastępowania Agresji i Treningu Umiejętności Społecznych. Udział w wielu szkoleniach i praktyka pozwalają mi wykorzystywać sprawdzone oraz skuteczne metody w pracy z dziećmi.

Każdego dnia doświadczam rodzicielskich wzywań, tych większych i mniejszych, będąc żoną i mamą dwójki chłopców, jednak docenianie obecnej chwili częściej pomaga podejmować lepsze decyzje i czerpać radość z tego co do nas przychodzi. Uważność w rodzicielstwie sprawia, że dostrzegamy siebie i naszych bliskich pełniej, jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania i relacje, które budują nasze szczęście i nas jako ludzi.

mgr Ewelina Zielenkiewicz

Gdy nasze dzieci w życiu będą konfrontowały się z nieuniknionymi przeszkodami, warto by były wyposażone w narzędzia, które pozwolą im je pokonać z radością doświadczania i wdzięcznością za naukę jaką niosą.  To my jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za przekazanie tych narzędzi, tak ważnych w budowaniu szczęścia i siły życiowej. Moim celem jest stworzenie wspierającej przestrzeni dla rodzin, w której łatwiej będzie wyposażać dzieci w potrzebne umiejętności w poczuciu bycia wystarczająco dobrym rodzicem.